2011. augusztus 15., hétfő

LifeSaver a víztisztító palack

Üdv Mindenkinek!

Ha nem ismernétek.....

syaky


A LIFESAVER palack az 2004 decemberében tomboló cunami és az azt kővető évben augusztus 29.-én a Luisianán végigsöprő Katrina hurrikán után lett kifejlesztve. A palack arra lett tervezve, hogy életeket óvjon meg és hogy az emberek tiszta, kórokozómentes ivóvízzel legyenek ellátva - minden körülmény között.

Cserélhető ivószelep
A Lifesaver palack rágásálló, íztelen cserélhető ivószeleppel van ellátva. Annak ellenére, hogy rágásálló, idővel mégis elhasználódik. Ezért más palackokkal ellentétben a Lifesaver palackon az ivószelep egyszerűen lecserélhető.

Aktív-szénszűrő
A Lifesaver palackot aktív-szénszűrővel szállítjuk. A szűrő nagytisztaságú aktiv szénből készül, mely jelentősen csökkenti a kémiai szennyezést, úgy, mint a rovarirtók, belső elválasztású szerveket zavaró összetevők, veszélyes gyógyászati szennyeződések és nehézfémek. A kellemetlen szagokat és ízeket is kiszűri, így a klór, vagy a kén sem okoz problémát.

Lifesaver szűrőbetétek
A Lifesaver palack két kiszerelésben készül. Akár a 4000 UF, akár a 6000 UF szűrővel használhatja. A 4000 UF képes akár 4000 liter vizet is megszűrni, a 6000 UF-fel, pedig 6000 liter ivóvizet nyerhetünk. A LIFESAVER palack kiszűri a baktériumokat, vírusokat, egysejtűféléket, parazitákat, gombákat és még több egyéb mikrobiológiai vízi kórokozót.

Failsafe technológia
Ahogy a szűrőbetétet egyre többet használjuk, úgy egyre több pumpálás kell a kívánt nyomás eléréséhez. Ha már jelentős mennyiségű pumpálására van szükség, hogy vizet nyerjünk a palackból, akkor közeledünk a szűrőbetét élettartamának végéhez. Amikor képtelenek vagyunk több vizet kinyerni a palackból, a szűrőbetétet ki kell cserélni. Így nem fordulhat elő, hogy a szűrőbetét elhasználódásával szűretlen vízhez jutunk. 

Kemikáliák nélkül
A jód, vagy más kellemetlen ízű vízfertőtlenítőt használók nagyra értékelik, hogy a Lifesaver palack egyáltalán nem használ semmiféle kemikáliát. Egyszerűen csak kiszűri a vízben található fertőző anyagokat, azonnal biztonságos, steril vizet teremtve.

Túlnyomás
A Lifesaver palackot úgy terveztük, hogy túlnyomást nem tudunk benne létrehozni. Ha túlpumpáljuk a palackot, akkor az ivószelep egy idő után magától kinyílik és kiengedi a vizet. Ez egy fontos biztonsági funkció, de lehetőleg kerüljük el a túlpumpálást.


 Sebtisztítás
Egyedülálló pneumatikus rendszere segítségével, a Lifesaver palackból előtörő steril vízsugár alkalmas sebek tisztítására, így a szennyeződéseket és a kórokozók egy részét kimoshatjuk a sebből. A Lifesaver palack korábban soha nem látott sebirrigálási lehetőségeket biztosít.

Minden pozícióban működik
A Lifesaver palackot úgy terveztük, hogy bármilyen szögben működjön. De nem csak ön tud bármilyen szögben inni, hanem más víztároló edényt is fel tud tölteni, legyen az üveg, kulacs, kanna, vagy hordó.

Szűrés közvetlenül a használat előtt
A víz szűrése a használat előtt sokkal nagyobb lehetőséget ad a terepen történő víznyerésre, mintha először összegyűjtenénk a vizet és utána kezdenénk el szűrni. A Lifesaver palackkal nem vesztegetjük az időt a gyűjtés alatt, és nem kell megvárnunk valamilyen kémiai anyag hatóidejét. A „Scoop and Go” technológiával csak néhány pumpálás után már ihat is a biztonságos, steril vízből.

Előszűrő és gyűjtőszivacs egyben
A Lifesaver palackot előszűrővel láttuk el. Ez védi a szűrőmembránt a nagyobb szennyeződésektől, mint a homok, kő, agyag, megnövelve ezzel a szűrőbetét élettartamát. Az előszűrő szivacsként is használható. Használja a nehezen elérhető helyeken, és itassa fel a vizet sziklarepedésekből, odúkból.

Instruktikonok
A Lifesaver Systems kifejlesztette az Instruktikont. Az ikonokat az egész világon megértik, mivel nem szavakat, vagy számokat használunk, hanem könnyen érthető ábrákat.

Ha megtetszett és úgy gondolod szeretnél egy ilyet, nincs más dolgod mint   KATTINTS IDE

forrás:   LifeSaver system

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Köszönöm a véleményed.
Kérlek írd meg itt a megjegyzésben, ha valamilyen késes téma kifejezetten érdekel.

Powered By Blogger
Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez